روغن گل یاس را بهتر بشناسیم 

روغن گل یاس یک روغن اساسی است که از گلبرگ های سفید گل یاس روغن گیری میشود. گل یاس اغلب در مناطق گرمسیری رشد میکند.

گل یاس به دلیل رایحه شیرین و معطری که دارد دارای محبوبیت بسیاری است و در برخی از معروف ترین عطر های جهان نیز استفاده شده است.رایحه گل یاس در انواع کیک و شیرینی و دسر نیز استفاده میشود.

روغن گل یاس به عنوان یک داروی خانگی محبوب دارای فواید و خواص متعددی برای درمان انواع مشکلات است که در ادامه به بررسی خواص آن میپردازیم.

خواص روغن گل یاس در طب سنتی :

استفاده در ماساژ ، آرامش بخش و درمان افسردگی

طبق تحقیقات انجام شده آروماتراپی در کاهش علائم افسردگی بسیار موثر است. آروماتراپی با روغن گل یاس موجب افزایش اکسیژن رسانی در خون شده و به افزایش سطح هوشیاری فرد کمک میکند.
همچنین از روغن یاسمین در ماساژ نیز استفاده میشود که موجب بهبود خلق و خو و افزایش انرژی در فرد میشود. روغن گل یاس به کاهش استرس و اضطراب نیز کمک میکند و موجب آرامش ذهنی میشود.

 


بنابراین میتوان از طریق ماساژ و یا استشمام عطر روغن گل یاس از مزایای ذهنی آروماتراپی این روغن استفاده کرد.

افزایش دهنده میل جنسی

استشمام و ماساژ روغن گل یاس بر روی برخی نقاط بدن موجب افزایش احساسات ، افزایش جریان خون و سطح انرژی میشود. و با تحریک پذیری امواج مغز موجب افزایش میل جنسی در فرد میشود.

ضد عفونی کننده و ضد باکتری

گل یاس از گونه ای از گیاهان است که خاصیت ضد باکتریایی دارند. طبق مطالعات انجام شده بر روی گل یاسمین ، روغن این گیاه میتواند خواص ضد باکتریایی در برابر میکروارگانیسم های دهان داشته باشد. همچین در برابر گونه های قارچ کاندیدا و باکتری هایی که موجب برفک دهان میشود موثر بوده است.

ضد گرفتگی و اسپاسم

روغن گل یاس یک درمان خانگی برای انواع گرفتگی هاست. این روغن با درمان اسپاسم عضلات به تسکین درد ناشی از گرفتگی ماهیچه ها کمک میکند. همچنین روغن گل یاس موجب تسکین درد هنگام زایمان نیز خواهد شد.

خواص روغن گل یاس برای پوست ، درمان مشکلات پوستی و بهبود زخم

روغن گل یاس دارای خواص ضد التهابی و ترمیم کنندگی دارد که به درمان زخم و جلوگیری از عفونت های پوستی از جمله پسوریازس کمک میکند.

 

 

کاهش علائم ناشی از یائسگی 

روغن گل یاس برای درمان گر گرفتگی و افسردگی ناشی از یائسگی مدت هاست که مورد استفاده قرار میگیرد. این روغن همچنین به بهبود خلق و خو در این دوران نیز کمک میکند.

 


آروماتراپی و ماساژ توسط روغن گل یاس بهترین گزینه درمان خانگی برای بهبود علائم یائسگی خواهد بود.

طرز استفاده از روغن گل یاس :

معمولا روغن گل یاس و سایر روغن های ضروری را با مقداری روغن حامل مانند روغن بادام شیرین ترکیب میکنند.
برای استفاده از مزایای روغن گل یاس میتوانید آن را بطور مستقیم استشمام کنید و یا آن را در دستگاه بخور ریخته و اجازه دهید عطر آن در محیط پخش شود.
روش دیگر استفاده از روغن یاسمین ترکیب آن با روغن بادام شیرین و استفاده موضعی از آن بعنوان روغن ماساژ خواهد بود.

عوارض روغن گل یاس :

این روغن کاملا بی خطر و بدون عوارض میباشد. اما ممکن است که برخی افراد به گل یاس حساسیت داشته باشند، در این صورت قبل از استفاده از روغن گل یاس چند قطره از آن را بر روی پوست دست تست کنید.

 

برای خرید اینترنتی و اطلاع از قیمت روغن گل یاس در فروشگاه اینترنتی مرهم طب به لینک زیر مراجعه کنید :

خرید روغن گل یاس