دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

صمغ گیاهان دارویی

صمغ گیاهان دارویی

صمغ همان شیره و عصاره درختان و گیاهان دارویی است که با خراش دادن ساقه گیاه از آن استخراج میشود و دارای ترکیبات هیدروکلوئیدی گیاهی میباشد. صمغ های گیاهی همچنین در مجاورت هوا به تدریج خشک و سخت میشوند.

در طب سنتی از صمغ های گیاهی برای مصارف مختلف از جمله :

تقویت حافظه، دفع بلغم، درمان درد مفاصل و روماتیسم، رفع یبوست، ضد التهاب و عفونت، رفع عطش، درمان سرفه و .. استفاده میشود.

صمغ های پرکاربرد در طب سنتی :

  • کندر

  • کتیرا 

  • ترنجبین

  • لاک مغسول

  • صبر زرد 

  • شیر خشت

 

تولید کننده: مرهم طب
خواص دارویی ترنجبین در طب سنتی  مسهل صفرا، پاکسازی بدن، ملین، رفع عطش، تسکین سرفه، ضد عفونت، مقوی معده و کبدطریقه مصرف ترنجبین یک قاشق مربا خوری ترنجبین را در یک لیوان آب گرم ریخته و حل می کنند. سپس مایع صاف روی آن را بر می دارند و می گذارند قدری بماند تا مواد خارجی آ..
248,000 تومان
تولید کننده: مرهم طب
بررسی خواص صبر زردعصاره برگ گیاه آلوئه ورا میباشد که در طب سنتی با نام های صِبر، صبر سقوطری و صبارا شناخته میشود.در برگ های گیاه آلوئه ورا عصاره فراوانی وجود دارد که شفاف و چسبنده است و طعم تلخی دارد و صبر زرد از آن تهیه میوشد. عصاره درون برگ های آلوئه ورا به محض این که در مجاورت هوا قرار می..
69,000 تومان
تولید کننده: مرهم طب
بررسی خواص لاک مغسول (لاک گیاهی)لاک مغسول شیره و صمغ درخت Anacardiaceae میباشد که در کشورهای اندونزی ، ژاپن ، آفریقا و هند یافت میشود. لاک مغسول با نام های لک نخود، دوج و لاک گیاهی نیز شناخته میشود.لاک مغسول چگونه تهیه میشود ؟با شکاف بر روی تنه درخت Anacardiaceae صمغ درخت را خارج کرده..
69,000 تومان
تولید کننده: مرهم طب
مصطکی – Mastic چیست ؟مصطکی صمغی شبیه به کندر است که رنگ آن زرد است ، معطر بوده و از ساقه های درختچه ای که بومی مناطق مدیترانه ای ، آفریقای شمالی و جزایر یونان که به جزایر مصطکی مشهورند رشد میکند ، تهیه میشود. مصطکی که به برادر کندر نیز مشهور است دارای طبع گرم و خشک رو به معتدل بوده و برای درما..
38,000 تومان
تولید کننده: مرهم طب
بررسی خواص دارویی کتیراکتیرا ( به انگلیسی : Tragacanth ) شیره و صمغ ساقه و ریشه گیاهی بوته ای شکل است که بیشتر در مناطق کوهستانی رشد میکند. ایران  یکی از تولید کنندگان بزرگ کتیرا بشمار میرود.صمغ کتیرا محلول در آب ، بدون مزه و بو است. کتیرا برای مصارف آرایشی و بهداشتی و همچنین مصارف خور..
138,000 تومان
تولید کننده: مرهم طب
نام علمی کندر : Boswelliaبررسی خواص دارویی کندر  تقویت حافظه، کاهش درد مفاصل، رفع خواب آلودگی و بی حالی، دفع بلغم اضافی، صاف کننده صدا، تقویت لثه، قابضکندر را چگونه بخوریم ؟روزانه به اندازه یک نخود ، کندر را جویده یا در آب حل کرده و میل شود.نکته : اگر کندر را با آب سر..
58,000 تومان
شیر خشت
ناموجود
تولید کننده: مرهم طب
شیرخشت چیست ؟شیرخشت صمغ درخت ( Cotoneaster frigidus ) از خانواده گل سرخ است. درخت شیر خشت معمولا در مناطق معتدل رشد میکند. در کوهستان های جنوب غربی چین تراکم رویش بیشتری دارد.طبع شیرخشتطبع شیر خشت معتدل است.شیر خشت و ترنجبین دارای خواص مشابهی هستند اما شیرخشت قوی تر..
32,000 تومان
صمغ عربی
ناموجود
تولید کننده: مرهم طب
صمغ عربی – Gum Arabic  چیست ؟صمغ عربی یک فیبر محلول در آب و صمغ بدست آمده از درختان Acacia Senegal میباشد که در جنوب صحرای آفریقا ،بویژه کشور سودان پرورش و رشد پیدا میکند. صمغ عربی که به آن صمغ اقاقیا نیز میگویند یکی از مهم ترین گیاهان دارویی شناخته شده در طب سنتی میباشد .طبق آخرین ت..
12,000 تومان
طباشیر
ناموجود
تولید کننده: مرهم طب
طباشیر (تباشیر) چیست ؟طباشیر (تباشیر) ماده ای بلوری شکل و سفید رنگ است. جنس طباشیر از سیلیس است و از ساقه گیاه بامبو (خیزران) که کاشت آن در لاهیجان صورت میگیرد ، تهیه میشود. طباشیر با نام های شکر بابمو و بامبو سیاه نیز شناخته میشود.  از گیاه بامبو برای مصارف خوراکی و از چوب آن در صنایع تول..
14,000 تومان
نمايش 1 تا 9 از 9 (1 صفحه)

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات