قطره لاویگل چیست ؟

قطره لاویگل قطره ای کاملا گیاهی است که از ترکیب عصاره گیاه اسطوخودوس و سنبل الطیب مطابق با نسخه های طب سنتی برای درمان بیخوابی، از بین بردن استرس و اضطراب و کمک به درمان افسردگی تجویز میشود.

مکانیزم عملکرد قطره لاویگل 

همانطور که گفته شد لاویگل از ترکیب اسطوخودوس و سنبل الطیب تهیه میشود و این گیاهان به عنوان موثر ترین گیاهان دارویی برای درمان مشکلات اعصاب و روان در سراسر جهان شناخته میشوند.

 

 

خواص موثر اسطوخودوس برای اضطراب، بیخوابی و افسردگی

اسطوخودوس گیاه چند ساله و همیشه سبز است که در سرتاسر جهان در حال گسترش میباشد.
بیش از 40 نوع گیاهی اسطوخودوس در جهان وجود دارد که مهم ترین نوع آن که برای مصارف دارویی از آن استفاده میشود Lavendula angustifolia نام دارد.
از برگ ها و عصاره گیاه اسطوخودوس به عنوان داروی طبیعی در طب سنتی استفاده میشود. 

 

 

اسطوخودوس به عنوان داروی خوراکی 

به عنوان نوعی مکمل گیاهی برای درمان اضطراب، افسردگی، بیخوابی و همچنین درد های جسمی از جمله سردرد و دندان درد مصرف میشود.

روغن اسطخودوس به عنوان داروی موضعی

گیاه اسطوخودوس بصورت روغن، لوسیون و کرم برای درمان مشکلات پوست و مو و همچنین درمان زخم و درد های مفصلی قابل استفاده است.

اسطوخودوس و آروماتراپی

از گیاه اسطوخودوس به عنوان نوعی ابزار آروماتراپی برای درمان مشکلات خواب، بهبود خلق و خو و رفع استرس استفاده میشود.

تاثیرات سنبل الطیب بر خواب و استرس

سنبل الطیب که با نام والرین (Valerian) نیز شناخته میشود بومی کشور های اروپایی و مناطقی از آسیا است که در آمریکای شمالی نیز رشد میکند. 
برای استفاده های دارویی و درمانی، از ریشه سنبل الطیب استفاده میشود.

 


سنبل الطیب در طب سنتی برای درمان اختلالات خواب بخصوص بیخوابی بسیار موثر است. عصاره خوراکی سنبل الطیب برای درمان استرس و اضطراب مورد استفاده قرار میگیرد و در برخی موارد به عنوان طعم دهنده نیز در انواع غذا و نوشیدنی مصرف میشود.

قطره لاویگل برای درمان استرس و بیخوابی چگونه عمل می کند ؟

مصرف قطره خوراکی یکی از اثرگذارترین راه های استفاده از خواص گیاهان دارویی در طب سنتی است زیرا غلظت بیشتری دارد و مواد موثره بیشتری از گیاه دارویی را در خود جای داده است.
به همین دلیل مصرف قطره لاویگل از انواع دمنوش ، روغن و ... برای درمان مشکلات مغز و اعصاب موثر تر عمل میکند.
قطره لاویگل به عنوان ضد اضطراب و آرامبخش برای کمک به آرام کردن فعالیت مغز و سیستم عصبی و کاهش تحریک و عصبانیت، پرخاشگری و بی قرار بودن با انتقال دهنده های عصبی GABA در تعامل است.
لاویگل هچنین به عنوان یک مسکن موثر برای انواع درد های جسمی استفاده میشود و به دلیل داشتن عصاره اسطوخودوس خواص ضد باکتری و ضد التهاب نیز دارد.

 

برای خرید و مشاوره

محصولات گیاهی طب سنتی

دکتر خیراندیش

از فروشگاه آنلاین مرهم طب


با شماره های زیر تماس بگیرید :

09123764807

02144640622

یا بر روی دکمه زیر کلیک کنید

 

خرید محصولات دکتر خیراندیش

 

خواص قطره گیاهی لاویگل در طب سنتی 

بهبود مشکلات خواب و درمان بیخوابی

مصرف خوراکی قطره لاویگل موجب بهبود کیفیت خواب و از بین رفتن اضطراب شده و خوابی راحت را به شما هدیه میدهد. لاویگل همچنین به داشتن خواب عمیق و آرام تر نیز کمک میکند.
استفاده مداوم از قطره لاویگل 2 ساعت قبل از خواب به مدت 40 روز میتواند برنامه خواب شما را تنظیم کند و به دلیل این که کاملا گیاهی و بدون مواد افزودنی است، مانند داروی های شیمیایی ضد افسردگی هیچ گونه احساس وابستگی در شما ایجاد نخواهد کرد.

 

 

از بین بردن استرس، اضطراب و علائم افسردگی 

اثرات ضد استرس و ضد اضطراب اسطوخودوس و سنبل الطیب به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته شده است. مطالعات نشان میدهد که ترکیب این دو گیاه دارویی تا حد قابل توجهی در کنترل استرس و اضطراب و همچنین علائم افسردگی به همان اندازه داروی های شیمیایی تاثیر گذار خواهد بود با این تفاوت که هیچ کدام از عوارض جانبی دارو های شیمیایی را در پی نخواهند داشت.
در اشخاصی که مشکلات و عادات وسواسی همراه با افسردگی دارند توصیه میشود برای اثربخشی بیشتر در کنار این محصول از شربت سودا استفاده کنند.

بهبود علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

مصرف قطره لاویگل با بهبود علائم عاطفی، رفتاری و جسمی مانند عصبانیت، افسردگی، درد و گرفتگی در ناحیه شکم و لگن و ... مرتبط با سندرم پیش از قاعدگی که از بیست و یکمین روز چرخه قاعدگی شروع میشود مرتبط است. قطره لاویگل با برطرف کردن این مشکلات ، شما را از مصرف دارو های مسکن در این دوران بی نیاز خواهد کرد.

بهبود علائم یائسگی

زنان یائسه میتوانند از قطره لاویگل برای درمان مشکلاتی از جمله بی خوابی، اضطراب و بیقراری و گرفتگی استفاده کنند.

تنظیم فشار خون

اثرات آرامبخش قطره لاویگل بر روی سیستم عصبی موجب کاهش فشار خون و ضربان قلب میشود. 

تسکین دهنده درد

اسطوخودوس و سنبل الطیب نوعی ضد درد طبیعی هستند و خواص آنتی بیوتیکی دارند به همین دلیل مصرف این قطره به درمان مشکلاتی از جمله : 

سردرد و میگرن
دندان درد 
درد های مفصلی و عضلانی
درد گوش ناشی از عفونت
درد بعد از جراحی و ...  کمک میکند.

از بین برنده خستگی مزمن 

ترکیبات موثری که در گیاه سنبل الطیب وجود دارد به از بین رفتن خستگی و کسلی کمک خواهد کرد.

تفاوت قطره لاویگل با دارو های آرامبخش و ضد افسردگی شیمیایی

دارو های شیمایی بخصوص دارو های آرامبخش و ضد افسردگی به دلیل ترکیبات شیمیایی که دارند موجب ایجاد احساس وابستگی به دارو در فرد میشوند و در صورت قطع ناگهانی ممکن است اثرات جبران ناپذیری بر سلامتی فرد به جای بگذارند. به همین دلیل توصیه میشود که حدالامکان از مصرف طولانی مدت این نوع دارو ها بدون مشورت پزشک متخصص خوددرای کنید.

 


اما قطره لاویگل تنها از عصاره دو گیاه اسطوخودوس و سنبل الطیب تهیه شده است و ترکیباتی کاملا گیاهی دارد و به هیچ عنوان مانند دارو های شیمیایی وابستگی ایجاد نمیکند و قطع مصرف آن در هر زمانی امکان پذیر است.

طول درمان قطره لاویگل 

دارو های گیاهی طب سنتی در اغلب موارد طول درمان 40 روزه دارند و توصیه میشود برای اثر بخشی بهتر، بطور مداوم و پیوسته با توجه به تجویز پزشک طب سنتی مصرف شوند.

بعد از گذشت 14 روز تاثیرات مثبت قطره لاویگل مانند بهبود خلق و خو و بهبود کیفیت خواب به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

عوارض جانبی و احتمالی قطره لاویگل 

مصرف قطره لاویگل در زنان باردار 

به دلیل اینکه تابحال اطلاعات کافی ای در رابطه با میزان ایمنی ترکیب گیاه اسطوخودوس و سنبل الطیب بر روی زنان باردار مشخص نشده است، بهتر است که از این قطره در دوران بارداری استفاده نشود و یا حدالامکان قبل از مصرف با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.

افرادی که جراحی در پیش دارند

اسطوخودوس دارای اثرات آرامبخش و خواب آور است به همین دلیل سیستم عصبی را کند میکند.در نتیجه مصرف این محصول به همراه داروی بیحسی یا بیهوشی ممکن است اثرات این دارو ها را افزایش دهد. توصیه میشود از 2 هفته قبل از جراحی از قطره لاویگل استفاده نکنید.

تداخل دارویی قطره لاویگل 

دارو هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، ممکن است با این قطره تداخل داشته باشند. به همین دلیل توصیه میشود قبل از شروع استفاده از این دارو ها یا شروع مصرف قطره لاویگل با پزشک خود مشورت کنید و حدالامکان قطره لاویگل و دارو شیمیایی را با فاصله زمانی دو ساعته (دوساعت قبل یا دو ساعت بعد) مصرف کنید.

دارو های فشار خون 

قطره لاویگل ممکن است فشار خون را کاهش دهد به همین دلیل مصرف آن همراه با دارو های فشار خون ممکن است فشار خون را بیش از حد کاهش دهد.

کلرال هیدرات

این دارو موجب خواب آلودگی میشود و مصرف همزمان قطره لاویگل و این دارو در برخی موارد ممکن است موجب افزایش بیش از حد خواب آلودگی شود.

پنتوباربیتال 

این دارو نیز یک داروی خواب آور است و مصرف آن همراه با قطره لاویگل ممکن است تاثیرات آن را دو چندان کند.

دارو های آرام بخش و ضد افسردگی

مصرف قطره لاویگل همراه با دارو های باربیتوراتها، بنزودیازپین، زولپیدم، لورازپام و کلونازپام و .. ممکن است موجب خواب آلودگی بیش از حد شود.

خرید قطره لاویگل دکتر خیراندیش

قطره لاویگل دکتر خیراندیش، تولید شده توسط موسسه تحقیقات حجامت ایران به دلیل داشتن ترکیبات موثر بر اساس نسخه های طب سنتی و نظارت شخص دکترخیراندیش در فرایند تولید و همچنین میزان بالای رضایت مشتریان به عنوان پرفروش ترین محصول گیاهی طب سنتی در فروشگاه آنلاین مرهم طب برای درمان انواع مشکلات افسردگی، مشکلات بیخوابی و استرس و اضطراب معرفی میشود.

طرز استفاده از قطره لاویگل دکتر خیراندیش

روزانه 20 قطره از قطره لاویگل را با یک لیوان آب رقیق کرده و دو ساعت قبل از خواب میل کنید.
در موارد دیگر بهتر است با دستور پزشک طب سنتی مصرف نمایید.